Kdo je Olinn?

Olinn, řešení vašich starostí. Těší nás. Ale doopravdy!

Jsme motivovaný tým, který těší agenda okolo krátkodobých pronájmů nemovitostí. Milujeme různorodost a naprostou originalitu každého jednoho projektu, který svěřujete do našich rukou. Od začátku našeho působení jsme ubytovali již 28 167 hostů, získali od nich přes 95% pětihvězdičkových hodnocení a v průměru jsme našim klientům zvýšili zisk téměř o 100% oproti dlouhodobým pronájmům. A jak vypadá správa krátkodobých pronájmů pod taktovkou Olinnu v praxi? Věřte, že za to umíme vzít. Není to jen precizní úklid a zajištění komunikace s hosty, popřípadě řešení nenadálých peripetií. Jsme silná a stabilní firma, která zajišťuje komplexní servis a správu, ale dbá i na:

  • Úpravu a správu profilů na on-line platformách tak, aby se blýskly v tom nejlepším světle. Třeba perfektními fotkami a zdůrazněním kladných stránek vaší nemovitosti.
  • Perfektní péči o hosty, jejichž pětihvězdičková hodnocení zvyšují viditelnost profilu na platformě Airbnb a tím i dlouhodobé výnosy z nemovitosti.
  • Splnění veškerých legislativních povinností.
  • Cenovou politiku a obsazenost apartmánů.

Zásadní přidanou hodnotu přinášíme poskytnutím všestranné služby, díky které naši klienti získají klid a prostor pro to, čím chtějí trávit svůj volný čas. Olinn nevznikl na geniálním nebo převratném nápadu. Je ale vizí, která si klade za cíl povýšit běžnou službu na dokonalý servis se vším všudy. Nabízí navíc zásadní argument, kterým je navýšení zisku oproti běžnému využití nemovitosti. Současný koncept stojí také na poptávce po službě, která vyřeší vše. Od zabouchnutých klíčů uprostřed noci, po sankce vyplývající z neznalosti zákona. Za spokojeností našich klientů stojí konzistentní práce, nepřetržitý dohled nad svěřenými nemovitostmi a know-how, které nás tálo nemalé úsilí. Jakub Schinkmann, zakladatel společnosti, zároveň dodává, že i díky změnám v legislativě mají krátkodobé pronájmy nemovitostí v současnosti větší potenciál, než kdy dřív a vysvětluje, proč: „Obliba krátkodobých pronájmů vzrostla v posledních cca 10 letech natolik, že se staly plnohodnotnou alternativou klasických hotelů a v mnohém je překonaly. Vnímáme, že na tuto realitu reagují i zákonodárci, byť pozvolna.“ Jakub zmiňuje, že to, co se zdá jako nepříjemnost, může v dlouhodobém horizontu být přínosem: „Zavedení povinného registračního systému proto nevnímáme jako restrikci, ale právě naopak. Jsme rádi, že vláda projednává právní rámec pro to, aby byly služby typu Airbnb vnímány jako běžná součást ubytovacích služeb. Jedná se, ostatně, o podnikání se všemi jeho výhodami i nevýhodami, jen je zapotřebí dodržovat pravidla hry.“

Takže, kdo je Olinn?

Rostoucí společnost s velkými ambicemi. Jakub, který Olinn založil, vystudoval geofyziku na Univerzitě Karlově a vlastní projekt rozběhl, protože svoboda vlastního podnikání je pro něj zásadní hodnotou. Když zakládal společnost Olinn services s.r.o., nepředpokládal, že v jistém směru překročí původní cíle. Ve svých začátcích sbírala společnost Olinn zkušenosti, rozrostla se ale nalezla i nové horizonty dané poptávkou. Jakub popisuje, že ho překvapila například zvýšený zájem po celkových či částečných rekonstrukcích: „Často se stává, že dobrá myšlenka přichází až po cestě. Původní koncept, tedy poskytovat našim klientům klidný spánek, zatímco jejich nemovitost vydělává peníze, následně expandoval také o zajišťování rekonstrukcí na míru.“ V současnosti má Olinn na kontě úspěšně zrekonstruované prostory, jejichž majitelé se těší vyšším příjmům, než před rekonstrukcí. Součástí každé změny je i účast interiérového designéra, který pomáhá nemovitost ještě více zhodnotit.

Proč spolupracovat s Olinnem?

Máme za sebou leta provozních zkušeností, spoustu drahých „aha momentů“ a důraz na silný právní servis. Zkusíte to s námi?

Chcete klidně spát?